Synoste/Heliox 

Invent Baltics konsultandid aitasid Soome ettevõtel Synoste ning Hollandi firmal Heliox alustada uut ühist tootearendusprojekti. Projekti eesmärk on arendada järgmise põlvkonna implantaat luustiku deformatsioonide korrigeerimiesks.

Eurostars programm sobis mõlema ettevõtte eesmärkidega – Synostel õnnestus leida oma implantaatide jaoks vajalik energia ülekande tehnoologia, samas kui Heliox töötas välja juhtmevaba energia ülekande lahenduse, mis töötab inimkehas. Eurostars programm võimaldas neil probleemi lahendamisega ühiselt töötada, tagades seejures lahenduse sobivuse mõlema ettevõtte baastehnoloogia ning ärimudeliga. Lisaks aitas edukas Eurostars projekt Synostel kaasata A-ringis 1,2 miljoni euro suuruse investeeringu erainvestoritelt.

Eurostars programmist toetatakse turulähedasi tootearendusprojekte. Programm võimaldab arendada uusi tooteid või lahendada tehnoloogilisi probleeme, mis piiravad toote turule jõudmist. Iga projekti osaljead saavad ise valida neile sobiva tehnoloogia ning arenduse täpse fookuse.

Invent Baltics konsultandid juhtisid kogu taotluse koostamise protsessi, koostasid vajalikud turu-uuringud ja konkurentsi analüüsid, tulususe arvutused ning kommertsialiseerimise strateegia.