11.06.2018

Belgia ettevõte Iristick saab 1,9 miljoni euro suuruse toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Belgia ettevõttel Iristick NV koostada eduka projektitaotluse Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi. Kogu projekti eelarve ulatub 2,8 miljoni euroni.

Iristick on arendanud uudse käed-vaba seadme, mis on suunatud tööstustettevõtetele. Nende rikastatud reaalsuse prillid on mõeldud töötama koos nutitelefoniga, mitte eraldiseisva lahendusena. See uudne lähenemine võimaldab pakkuda märkimisväärselt paremaid omadusi kui konkureerivad lahendused. Näiteks kestab sellise lahenduse aku 8h ja võimaldab kõrge resolutsiooniga pildi ja video edastamist. Samal ajal on prillid piisvalt kerged, mugavad ja turvalised, et kanda neid terve tööpäeva vältel.

Horisont 2020 VKE Instrument on suurepärane võimalus kaasata lisarahastust tootearenduseks ning turule minekuks. VKE Instrument koosneb kahest faasist. I faasis toetatakse 50 000 euroga projekti eeluuringut, sealhulgas idee tehnoloogilise teostatavuse uuring, turu-uuring, patendiuuring ja äriplaani koostamine. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi.

Fond on teie ettevõttele sobilik kui:

  • teil on unikaalse toote eksisteeriv prototüüplahendus, mida on juba koos lõpptarbijatega testitud
  • eksisteerib selge ärivõimalus ning te opereerite kasvaval rahvusvahelisel turul
  • teie tootel/teenusel on selged mõõdetavad eelised konkureerivate lahenduste ees

Järgmised I faasi taotluste esitamise tähtajad on 02.09.2018 ja 04.11.2018 ja II faasi tähtajad 10.10.2018 ja 09.01.2019. Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.


← Tagasi pressiteadete vaatesse