01.04.2017

Iirimaa ettevõte Axonista saab 1,7 miljoni euro suuruse toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Iirimaa ettevõttel Axonista koostada eduka projektitaotluse Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi. Taotlus oli edukas VKE Instrumendi Informatsiooni ja Kommunikatsioonitehnoloogiate valdkonnas ning kogu projekti eelarve ulatub 2,4 miljoni euroni.

Axonista arendatud platvorm Ediflo annab erakordse võimaluse luua interaktiivseid videolahendusi. See sisaldab kõiki tööriistu, et luua interaktiivseid videorakendusi kõikidel seadmetel. Axonista platvormi kasutades on loodud juba peaaegu 40 lahendust, mida kasutavad Euroopa ja USA suurimad telekanalid ja video idufirmad. Antud projekt võimaldab Axonistal arendada uue toote nimega Ediflo Pro, mis vähendab oluliselt videorakenduste arendamisele kuluvat aega.

Horisont 2020 VKE Instrument on suurepärane võimalus kaasata lisarahastust tootearenduseks ning turule minekuks. VKE Instrument koosneb kahest faasist.

I faasis toetatakse 50 000 euroga projekti eeluuringut, sealhulgas idee tehnoloogilise teostatavuse uuring, turu-uuring, patendiuuring ja äriplaani koostamine. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi.

Fond on teie ettevõttele sobilik kui:

  • teil on unikaalse toote eksisteeriv prototüüplahendus, mida on juba koos lõpptarbijatega testitud
  • eksisteerib selge ärivõimalus ning te opereerite kasvaval rahvusvahelisel turul
  • teie tootel/teenusel on selged mõõdetavad eelised konkureerivate lahenduste ees

Järgmised I faasi taotluste esitamise tähtajad on 08.02.2018 ja 03.05.2018 ja II faasi tähtajad 10.01.2018 ja 14.03.2018. Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.


← Tagasi pressiteadete vaatesse