15.08.2016

Soome ettevõte Paptic Oy saab 2,2 miljoni euro suuruse toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Soome ettevõttel Paptic Oy koostada edukas projektitaotlus Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi II faasi. Taotlus oli edukas VKE Instrumendi loodussäästlike lahenduste ja toormaterjalide efektiivsema kasutamise valdkonnas ning kogu projekti eelarve ulatub 3,1 miljoni euroni.

Paptic arendab uudset puitkiul põhinevat materjali PAPTIC®, mis ühendab paberi loodussõbralikkuse plastiku funktsionaalsusega. Materjalil on suur potentsiaal oluliselt vähendada plastiku kasutamist pakendamisel. II faasi projekti eesmärgiks on tootmisvõimekuse kasvatamine ning materjali omaduste täiustamine.

VKE Instrument koosneb kahest faasist. I faasis toetatakse projekti eeluuringut ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist 50 000 euroga. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. VKE instrumendi projektitaotluse saab esitada Euroopa Liidu ettevõte ilma partnereid kaasamata ning projekti raames on lubatud suuremahulised allhanked. II faasi projekti eelarve tüüpiliseks suuruseks on 1,5-3 miljonit eurot.

Järgmised I faasi kutsete tähtajad on 7. september, 9. november ja 15. veebruar (2017). II faasi järgmised tähtajad on 13. oktoober, 18. jaanuar (2017) ja 6. aprill (2017). Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta. 

Rohkem infotSilver Toomla
silver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781


← Tagasi pressiteadete vaatesse