11.10.2015

Uniq Bioresearch Oy projekt sai üle 1 miljonilise rahastuse Horisont 2020 VKE instrumendi II faasist

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas mikrokapseldamise tehnoloogiat arendaval Soome ettevõttel Uniq Bioresearch koostada eduka projektitaotluse Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse- ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi 2. faasi. Taotlus eelarvega ligi 1,5 miljonit eurot sai rahastust innovaatilise ja ressursisäästliku toiduainetehnoloogia valdkonnas.

Uniq Bioresearch arendab uudset mikrokapseldamise tehnoloogiat, mis võimaldab lisada erinevatesse toodetesse tervislikke õlisid, probiootikume ning teisi sensitiivseid lisandeid. Efektiivne mikrokapseldamine võimaldab oluliselt pikendada toodete säilivust, lisada väärtuslikku funktsionaalsust, vähendada toorainete kulu ja suurendada konkurentsieeliseid.

Uniq´i mikrokapseldamise tehnoloogia leiab rakendust paljudes erinevates valdkondades nagu näiteks toiduainete-, sööda-, toidulisandite-, kosmeetika- ja ravimitööstuses. Uniq´i uudne tehnoloogia võimaldab seejuures lahendada olulisi probleeme nii Euroopa kui ka välisturgudel. Näiteks võimaldab Uniq´i mikrokapseldamise tehnoloogia toota odavamalt ning kasulikumalt probiootikumide põhiseid toidu- ja söödalisandeid, mis pikemas perspektiivis võivad lahendada tänaseid antibiootikumide ületarbimisest põhjustatud probleeme lihatööstuses. Kiiresti kasvav turuvõimalus seisneb Uniq´i jaoks ka funktsionaalsete toiduainete tööstuses.

Kahe aastase VKE-instrumendi projekti vältel plaanib Uniq vähendada enda tehnoloogia tootmiskulusid kuni 91%; saavutada turu parim kapsli mahutavuse ning kesta materjali suhe; parandada mikrokapslite funktsionaalseid omadusi; rajada piloot-tootmise liin oma tehnoloogia paremaks demonstreerimiseks ning valideerimiseks ja teha põhjalikud tootmismahtude kasvatamise uuringud. Lisaks eeltoodule, on projektis toetatud ka Uniq´i innovatsiooni turundamise, demonstratsiooni ja müügivõrgustiku arendamisega seotud tegevused.

VKE-Instrument koosneb kahest faasist. 1. faasis toetatakse projekti eeluuringut, ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist. 2. faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. VKE-instrumendi projekti saab Euroopa Liidu ettevõte taotleda iseseisvalt ning projekti raames on lubatud suuremahulised allhanked. Taotlused on oodatud paljudes erinevates valdkondades ning põhiprojekti eelarvega suurusjärgus 1,5 kuni 3 miljonit eurot.

Järgmised kutsete tähtajad on 25. novembril 2015 (1. ja 2. faas), 3.veebruaril 2016 (2.faas), 2.märtsil (1.faas), 14.aprill (2.faas) ja 3.mai (1.faas). Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.

Rohkem infotSilver Toomla
Silver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781

← Tagasi pressiteadete vaatesse